Pn. Bal 19th, 2024

  Kai prasideda lietingesni orai, o kartu ir išauga vandens naudojimo poreikis dėl šiltėjančio oro, tuomet žmonės pradeda ieškoti ekonomiškesnių sprendimų. Vienas iš tokių yra lietaus surinkimo sistemos. Šie įrenginiai „surenka“ tai, kas krenta iš dangaus ir yra nemokama. Tad nemokamas vanduo yra kaupiamas polietileno talpykloje, saugomas ir panaudojamas antrą kartą laistymams, plovimams namų ar mašinų, tualeto bakelio užpildymams, skalbimams ir panašiai. Lietaus surinkimo sistemos yra ekonomiškas, ekologiškas ir itin protingas sprendimas tiek sodo nameliuose, tiek gyvenamuosiuose namuose.

  Lietaus surinkimo sistemos privalumai

  Paprastai labai daug žmonių mano, jog lietaus surinkimo sistemos tinka tik vejos ar gėlių laistymui, tačiau tai yra tikrai netiesa. Lietaus vandeniu galima padengti net 50% buityje naudojamo geriamojo vandens. Kaip minėta anksčiau, lietaus surinkimo sistemos leidžia kaupti ir laikyti lietaus vandenį požeminėje talpykloje. Kadangi vanduo yra laikomas tamsoje ir žemoje temperatūroje, todėl bakterijos talpykloje negali daugintis ir vanduo nei rūgsta, nei susidaro dumblas, kas reiškia, kad talpykla išlaiko švarų vandenį ilgą laiką. Turbūt didžiausi lietaus surinkimo sistemos privalumai ir yra susiję su lietaus vandens kokybe. Juk šis iš „dangaus krentantis“ vanduo yra be jokių kalkių, druskų, minkštas, turi daug mineralų, kas leidžia ne tik nuplauti mašiną be jokių dėmių, išskalbti drabužius be minkštiklių, švariai išsivalyti namus, bet ir tokiu vandeniu palepinti lauko bei kambario augalus.

  Ar lietaus surinkimo sistemos ir biologiniai valymo įrenginiai kenkia gamtai?

  Šie du įrenginiai kaip tik yra saugantys gamtą. Biologiniai valymo įrenginiai saugo aplinką nuo nešvaraus ir užteršto vandens patekimo, na o lietaus surinkimo sistemos leidžia gamtos išteklius panaudoti dar kartą, ir taip sumažinti vandentiekio vandens suvartojimą buityje. Taigi, šie įrenginiai yra ne kenkiantys, o saugantys gamtą. Net ir talpyklos, kurios yra naudojamos įrenginiams gali būti perdirbamos ir panaudojamos dar kartą, nes yra pagamintos iš polietileno.

  Biologiniai valymo įrenginiai ir jų galimos problemos

  Paprastai labai svarbu yra tai, kaip biologiniai valymo įrenginiai yra sumontuojami. Itin svarbu sekti instrukcijas ir pajungti įrenginį tiksliai kaip nurodyta pagal gamintojo instrukcijas. Juk kiekvieną kartą yra skirtingas gruntas, gylis, vieta ir kitos sudedamosios, kurios gali įtakoti įrenginio veikimą ir montavimo ypatybes, tad jei įrenginys yra užkasamas per giliai, ar per didelė apkrova yra virš įrenginio (pavyzdžiui jei įrenginys sumontuojamas po važiuojamąja danga), tuomet įrenginys gali skilti. Taip pat svarbu atkreipti dėmesį į gruntą. Juk jei nuotekų valymo įrenginiai bus sumontuoti ten, kur vyksta judėjimas gruntinio vandens judėjimas ar išplovimas, tuomet įrenginys nebesilaikys stabiliai ir pilnai negalės funkcionuoti. Taip pat labai svarbu yra parinkti tinkamo našumo ir dydžio įrenginį, juk jie jis bus per mažas, tuomet įrenginys nespės apdoroti nuotekų ir neišvalytas vanduo bus išleidžiamas į aplinką.

  Parašykite komentarą

  El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *