Automobilio pardavimas supirkėjui: privalumai ir trūkumai

Automobilio pardavimas supirkėjui: privalumai ir trūkumai

Jei renkatės naują automobilį, tikriausiai taip pat galvojate, kaip atsikratyti senojo. Yra keli skirtingi būdai, kaip tai padaryti, tačiau geriausia išeitis gali būti parduoti automobilį supirkėjui. Turėkite omenyje, kad negausite tiek pinigų, kiek būtumėte gavę pardavę automobilį privačiai, per skelbimus, tačiau dėl kitų su tuo susijusių privalumų verta apie tai pagalvoti.

 

Prieš įvertinant automobilių supirkimo paslaugą ir įvardinant didžiausius ir pagrindinius jos privalumus ir trūkumus, pirmiausia padėsime jums suprasti, kas apskritai yra automobilių supirkimas ir kaip reikėtų jam pasiruošti.

 

Nustatykite savo automobilio vertę

 

Pirmasis žingsnis – išsiaiškinti, kiek iš tikrųjų vertas jūsų automobilis. Tai bus geras atspirties taškas deryboms su pardavėju. Tai galite padaryti naudodamiesi internetiniais skelbimų puslapiais. Šiose interneto svetainėse galėsite įvertinti, kiek jūsų automobilis vertas pagal jo markę, modelį, metus ir būklę.

 

Nustatykite realius lūkesčius

 

Atminkite, kad parduodami automobilį supirkėjui už jį negausite visos rinkos vertės. Jiems reikia gauti pelno, todėl jie pasiūlys jums mažiau, nei automobilis iš tikrųjų vertas. Svarbu turėti realius lūkesčius, kad galiausiai netektų nusivilti.

 

Pasirūpinkite, kad jūsų automobilis būtų tvarkingas

 

Prieš susitikdami su supirkėju parduodamos transporto priemonės apžiūrai, norėsite įsitikinti, kad jūsų automobilis yra estetiškai tvarkingas. Tai reiškia, kad reikia išvalyti jo vidų ir išorę. Jei yra kokių nors pastebimų trūkumų, pavyzdžiui, įbrėžimų ar įlenkimų, turėtumėte apie juos užsiminti iš anksto arba pasirūpinti, kad jie būtų sutvarkyti. Supirkėjas gali būti pasiruošęs skirti jums šiek tiek daugiau pinigų, jei pasirūpinsite, kad ant automobilio kėbulo ar kitur neliktų pastebimų defektų.

 

Patikrinkite, ar jūsų automobilis neturi kitų problemų, galinčių sumažinti jo vertę

 

Jei jūsų automobilis turi kokių nors mechaninių problemų, tai sumažins jo vertę. Kuo daugiau defektų automobilyje – tuo mažesnę sumą supirkėjas jums pasiūlys. Todėl jei tai jums aktualu, svarbu, kad prieš susitinkant su supirkėju automobilio apžiūrai, pirma jį patikrintų mechanikas, kad žinotumėte apie visas problemas, kurias reikia pašalinti.

 

Patikrinkite kelių supirkėjų pasiūlymus, keliuose skirtinguose miestuose

 

Neparduokite savo automobilio pirmam pasitaikiusiam supirkėjui. Pravartu pasidomėti, ką jums gali pasiūlyti skirtingi supirkėjai, skirtinguose miestuose ir išsiaiškinti, kas jums gali pateikti geriausią pasiūlymą. Taip galėsite būti tikri, kad už automobilį gausite kuo daugiau pinigų. Nepamirškite, kad jei, pavyzdžiui, gyvenate Vilniuje ar Kaune, jums nebūtina bendrauti tik su Vilniuje ar Kaune dirbančiais supirkėjais. Taip yra todėl, kad supirkėjai dirba visoje Lietuvoje, todėl nesvarbu, kokiame mieste jie gyvena ar yra įkūrę savo įmonę, jie visada bus pasiruošę atvykti, kad ir kuriame Lietuvos mieste gyventumėte.

 

Būkite pasirengę derėtis

 

Atminkite, kad supirkėjas nesiruošia iš karto pasiūlyti visos automobilio vertės. Jis pradės nuo mažos kainos. Todėl su supirkėjais visada reikia derėtis. Svarbu tam pasiruošti, kad galiausiai jis jumis nepasinaudotų. Turėkite galvoje apatinę ribą, žemiau kurios nenorite nuleisti kainos.

 

Privalumai ir trūkumai parduodant automobilį supirkėjui

 

Pagrindinis automobilio pardavimo supirkėjui pliusas yra tas, kad tai greita ir paprasta. Jums nereikės rūpintis privataus pirkėjo paieškomis ar su tuo susijusiais rūpesčiais. Kitas privalumas yra tas, kad už savo automobilį galite gauti teisingą kainą. Pardavėjas jums pasiūlys mažesnę kainą, nei jis vertas rinkoje, bet ji vis tiek bus arti to, ką gautumėte parduodami savo transporto priemonę per skelbimus.

 

Pardavimo supirkėjui trūkumas yra tas, kad negausite tiek pinigų, kiek būtumėte gavę, jei automobilį parduotumėte privačiai. Kitas trūkumas yra tas, kad už savo automobilį galite negauti visos rinkos vertės.

 

Apskritai automobilio pardavimas supirkėjui yra gera išeitis, jei ieškote greito ir lengvo pardavimo. Tik nepamirškite, kad galite negauti tiek pinigų, kiek būtumėte gavę, jei automobilį parduotumėte privačiai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *